NASA публикува транскриптите на трансмисиите от Аполо 10 онлайн през 2008 година, въпреки че документите са разсекретени още през 1982 година. През 2012 година са публикувани и записите.
Защо тогава в социалните медии изведнъж гръмнаха дискусии по темата? Вероятно заради документалния филм на телевизионния канал Science, наречен “NASA’s Unexplained Files” (“Мистериозните досиета на NASA”) и ананоса му, който се фокусира върху случая.
Истина е, че астронавтите са озадачени от звуците, но в нито един момент не изглежда, че някой от тримата мъже е разтревожен. Документалният филм подчертава факта, че пищенето е чуто, докато астронавтите са на отдалечената страна на Луната, където радио и визуалният контакт с наземния контрол е прекъснал за приблизително час. Така и не се дава обяснение обаче, защо изолацията на екипажа може да е важен фактор за възможни теории за източника на звука.
Интересно е, че тримата астронавти не са обсъждали звука публично. Според Шийн О’Кейн от изданието The Verge причината за мълчанието на астронавтите е, че не са искали да покажат друго, освен стабилна психика. Всеки знак, че са загубили увереност по време на полет би могъл да доведе до остраняването им.
Анонсът не предлага обяснение за звуците. Последната дума е дадена на астронавта от Аполо 15 Ал Уордън, който “не е съгласен с теорията за радио смущенията”. Уордън посочва: “Логиката ми казва, че ако нещо е било записано там, значи е имало нещо там”. Глас зад кадър добавя: “До днес произходът на звуците, споменати в записите от Аполо 10 остават мистерия.” Освен думите на Уордън, документалната програма не предлага друго доказателство в подкрепа на това твърдение.
Източник: Фокус
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия