Свързани новини

29.06.2021 10:52

Honda загатна първия си електрически SUV

Видян 2385 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Компанията Honda пусна кратко видео, с което анонсира предстоящото излизане на пазара на нов кросоувър с името Prologue. Моделът е разработен съвместно с General Motors, като е предназначен за пазара в Северна Америка, предаде automedia.investor.bg.


Засега е известно само, че SUV-моделът ще се появи през 2024 година и ще разчита изцяло на електрическо задвижване. На базата на Prlogue ще бъде създаден още един кросоувър, който ще се продава в САЩ под премиум-марката Acura. И двата електрообила ще се сглобяват в заводите на General Motors.


Honda е една от първите компании, които още в началото на 90-те години започна активно да налага своите електромобили на домашния си пазар в Япония. Това обаче ще бъде първият модел на марката с нулеви вредни емисии в Щатите.


Към момента автомобилният производител продава в Япония и Европа компактният електрически хечбек Honda-e, оборудван с двигател със 136 к.с. и литиево-йонна батерия с капацитет 35,5 кВт/ч. Той ускорява от 0 до 100 км/ч за 8 секунди и изминава 220 км/ч с едно зареждане.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

водолей