„Проблем е, че НГ и частните галерии подменят историята на изкуството в България, дават различен наратив и е пълно с фалшификати. Наследството на комунизма не ни е напускало. Всеки ден, в който стои сегашната експозиция в „Квадрат 500“, е престъпление срещу българската нация. Това е един от проблемите на НГ. Другият е, че Дворецът не бива да е за временни изложби, абсурдно е, дори асансьор няма там. Криптата трябва да се върне възможно най-скоро на църквата. Не може да държиш стари икони от дърво на влага под земята. Музеят на Социалистическото изкуство да стане на Тоталитарното изкуство. Нека се каже ясно, че това е тоталитарно изкуство, не нещо друго.“
Той изтъква, че всеки ден, в който Ярослава Бубнова е директор на НГ, е загуба за българската култура, тъй като тя подкрепя своя кръг от творци и те нея. Това не е лошо само по себе си, но вреди поради 2 специфични причини:
„Първо, тя стана директор на НГ с уговорката, че ще запази експозицията лично подредена от Светлин Русев. Второ, тя не е достатъчно активна, за да опознае българското изкуство извън балона, в който живее. Следващият директор на НГ трябва да е деен, да опознае сцената, да представи българското изкуство по подобаващ начин. За предпочитане е той да бъде млад и завършил на Запад, макар че не е задължително, тъй като и у нас има достатъчно кадърни хора като Чавдар Попов, например.“
Проблемът на българското изкуство е комплексен – шуробаджанащина, слабо управление от страна на МК, необразовано общество с недоразвит вкус:
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!
Днешният ден ви носи вдъхновение и желание за