Най-големият GSM оператор в България отново се опълчи срещу въвеждането за по-благоприятни цени и условия за комуникация в България. Той възрази срещу решението на БТК и КРС за намаляване на цените за говорене между мобилни и стационарни телефони. Австрийската компания обвинява в нечестна игра и в несъразмерно обогатяване.
Най-облагодетелствани от решението за сваляне на цените с 40% още сега ще бъдат най-бедните потребители. Известно е, че пенсионерите са групата с най-слабо проникване на мобилна телефония. Така, когато имат нужда да потърсят GSM от стационарен телефон, те заплащат много повече от реалната цена на услугата. Освен като ненормална, мнозина определят тази практика и като не дотам морална. Според МТел обаче “това е в сериозно нарушение на споразумението за взаимна свързаност между двете мрежи от 1 април 2008 г. Намеренията в писмото противоречат и на Закона за защита на конкуренцията, тъй като БТК злоупотребява с господстващото си положение чрез едностранно налагане на цените за терминиране на трафик в мрежата на МTел”. От GSM оператора припомнят, че след проведени дискусии Комисията за регулиране на съобщенията взе решение да намали цените на едро за разговори от фиксирани към мобилни мрежи с 40% до средата на 2009 г.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!