В Столична община се обсъжда проект за създаване на алея на българските държавници, сподели пред 19` директорът на Националния исторически музей професор Божидар Димитров, който доскоро беше общински съветник. Идеята още е в съвсем суров вид и тепърва предстои да бъде дебатирана. По думите на популярният историк това би било прецедент за столицата, в която се издигат много паметници на чужденци, но почти няма монументи на българските управници.
В София вече има алея на българските възрожденци, която се намира в началото на Борисовата градина. Там са бюстовете на Христо Ботев, Захари Стоянов, Пейо Яворов, Тодор Каблешков и други народни будители, възрожденци, поети, писатели, революционери. Скулптурите обаче често са обект на посегателство от страна на крадци и вандали. Някъде буквите са откъртени, някои фундаменти са пръскани със спрей, а бронзовият бюст на Яворов бе на два пъти краден и впоследствие възстановяван от арменската общност в България.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…
Денят изисква уединение и презареждане на батериите.