18.07.2019 09:43

Лудогорец се сбогува с Шампионската лига

Видян 2642 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна


Хегемонът в българския футбол "Лудогорец" отпадна още в I кръг от квалификациите за Шампионската лига. Това не се беше случвало никога на осемкратните шампиони, откакто те дебютираха в евротурнирите след първата си титла през 2012 г. Досега най-ранното приключване на участие в най-престижния турнир за разградчани беше II квалификационен кръг (2012, 2015, 2018).


Тази година обаче още на старта "Лудогорец" се натъкна на непреодолимо препятствие в лицето на "Ференцварош". Унгарският първенец елиминира "зелените" с общ резултат 5:3, след като тази вечер се наложи с 3:2 като гост на ст. "Лудогорец Арена".


Головете за тима от Будапеща отбелязаха Игор Харатин в 17-ата, Михал Шкварка в 21-вата и Токмак Нгуен в 48-ата мин. За разградския тим се разписаха Георги Терзиев в 24-тата и халфът на гостите Марсел Хайстер, който си вкара автогол в 69-ата мин. Освен това два пъти "Лудогорец" се размина на косъм от гола – бившият български национал Марселиньо уцели греда от пряк свободен удар в 20-ата мин., а полският национал Якуб Швиерчок пропусна дузпа в 29-ата.


В 82-рата мин. разградчани останаха с 10 души на терена, след като Козмин Моци беше изгонен с директен червен картон за опасно влизане в тялото на съперник.


"Имаше ключови моменти, които се отразиха на резултата - анализира треньорът на "Лудогорец" Стойчо Стоев. - Първият гол - от статично положение. Вторият - избита топка. Но най-вече изпуснатата дузпа. 2:2 ти дава увереност, че може да се променят нещата. Ранният трети гол също ни попари. Опитваха се момчетата, не мога да ги виня за това. Добра успеваемост за "Ференцварош", а при нас не се получи. Направихме грешки, които ако не бяхме направили, нямаше да е такъв резултатът. Целта е да ги изчистваме. Ние не можем да си позволим да наведем глави, предстоят и други мачове. Трябва да се стремим всеки мач да взимаме."


"Постигнахме добър резултат в Будапеща и още там спечелихме този двубой - коментира наставникът на "Ференцварош" Серхий Ребров. - Вкарахме два бързи гола и това уби интригата, а след това заиграхме спокойно. Доволен съм, че вкарахме от контраатаки. "Лудогорец" атакуваше повече и създаде повече положения, но като цяло играхме както искахме. Трябва да останем концентрирани и да се опитаме да влезем в Шампионската лига, макар и във футбола никога нищо да не се знае."


След безславното отпадане от Шампионската лига шампионът на България ще продължи евроучастието си в пресявките на Лига Европа. Съперник на "Лудогорец" във II кръг от квалификациите за втория по сила турнир ще бъде исландският "Валур" (Рейкявик). Първият мач ще е на 25 юли в столицата на скандинавския остров, а реваншът е на 1 август в Разград.


"Ференцварош" пък ще се изправи във II квалификационен кръг на Шампионската лига срещу словенския "Марибор".



Източник: Сега


© LAP.bg


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

 

към хороскоп хороскоп

стрелец