Компанията Honda пусна кратко видео, с което анонсира предстоящото излизане на пазара на нов кросоувър с името Prologue. Моделът е разработен съвместно с General Motors, като е предназначен за пазара в Северна Америка, предаде automedia.investor.bg.
Засега е известно само, че SUV-моделът ще се появи през 2024 година и ще разчита изцяло на електрическо задвижване. На базата на Prlogue ще бъде създаден още един кросоувър, който ще се продава в САЩ под премиум-марката Acura. И двата електрообила ще се сглобяват в заводите на General Motors.
Honda е една от първите компании, които още в началото на 90-те години започна активно да налага своите електромобили на домашния си пазар в Япония. Това обаче ще бъде първият модел на марката с нулеви вредни емисии в Щатите.
Към момента автомобилният производител продава в Япония и Европа компактният електрически хечбек Honda-e, оборудван с двигател със 136 к.с. и литиево-йонна батерия с капацитет 35,5 кВт/ч. Той ускорява от 0 до 100 км/ч за 8 секунди и изминава 220 км/ч с едно зареждане.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Докато държавното дружество тъне в одити ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески