15.08.2018 09:31

МВР строи Дворец на паспорта за 370 млн. лв.

Видян 3400 пъти | Коментари 2
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Правителството,което унищожи Търговския регистър, отпочва и ЕСГРАОН. Пак ще ни сменя личните документи.МВР иска да се построи нова сграда, в която да се печатат всички видове документи за самоличност. Бъдещият "Дворец на паспорта" е част от обществената поръчка, която от вътрешното ведомство ще обявят в сряда - 15 август.


Към 370 млн. лв. е прогнозната цена на търга за новата система за лични документи, научи “Труд” от източници в МВР. В сумата се включва не само строежът на новата печатница, но и цялостен ремонт на сградата на бившата дирекция на полицията на Лъвов мост.


Системата ще е централизирана, точно обратното на сегашната, която действа от 2010 г. В момента в страната работят 30 пункта, в които се издават паспорти, лични карти, шофьорски книжки, документи за временно и постоянно пребиваващи чужденци и др.


Занапред всички документи ще се печатат в новата сграда, която ще се строи на терен, собственост на Академията на МВР близо до столичния квартал “Симеоново”. Помещенията ще бъдат под засилена охрана с контролиран достъп – камери, сензори за движение и т.н., а системата ще притежава усилена защита от хакерски атаки.


В центъра за услуги на Лъвов мост ще се приемат заявления на граждани от всички квартали на София и населени места в страната, което цели избягването на опашки. В същото време ще останат и сегашните паспортни служби, но с двойно по-малък персонал.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 валентин 30.06.2019 14:08

    Тази сграда не трябва ли да се върна на БКП, по закона на реституцията или той е избирателен.

  • 001 Anonimen 30.06.2019 14:08

    това е безобразие-огромен разход за да крадат пари......не си заслужава,след като ниските пенсии не се осъвремениха,а милиони живеят в мизерия-срам и безобразие..../.

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

скорпион