Свързани новини

04.03.2020 14:01

Топлофикация да върне поне 28% от събраното от август насам на абонатите моментално

Видян 3619 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Когато вдига цените, Топлофикация твърди, че над 90% от тях се формират от руското синьо гориво. Когато трябва да падат, намалява процента. Дори според най-скромните разчети, при обявеното на 3 март намаляване на цената на природния газ от Русия за България с 40,3%, столичното парно ще трябва да свали котировките поне с 28%.


Въпросът е, че Газпром намалява цените, считано от август. Което означава, че и надвзетото от нас във вид на сметки е редно моментално да се погаси от дружеството. Забавното е, че то предпочита да взема пари по прогнозни сметки, а тъй като ги прави на базата на миналогодишната много по-студена есен-зима, сега ще трябва да ни компенсира със завишаване.


Това е справедливият сценарий, който трябва да последва след незабавно решение на КЕВР, което да узакони нещата.


По-вероятно е обаче Топлофикация да използва случая, за да направи прихващане по грамадните си задължения към Булгаргаз. Твърди, че през последните месеци плаща поне по текущите фактури.


Не е ясно какво става с обръщането на Топлофикация към „диверсификацията“, защото цената на другия газ в момента ще се окаже значително по-висока, отколкото на досега използвания руски.


Настояването за моментална компенсация на абонатите е повече от наложително, защото от Нова година Топлофикация вече притеснява дори за текущи и при това прогнозни месечни сметки с нагли звънения по телефона своите абонати, което ни се случи лично.


Важно е да се разбере също защо, след като настояваше за слагане на топломери с дистанционно отчитане, Топлофикация отказва да използва данните от скъпите устройства на малцината, които дисциплинирано си ги поставиха. То е ясно: за да продължи с надвземането на пари, уж по прогноза, които не връща реално, а като приспадане на последващи сметки, без да калкулира дължимите поради забавянето си лихви към абонатите.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

дева