26.05.2020 09:25

България е най-губеща от новия еврофонд: Германия

Видян 4823 пъти | Коментари 2
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Един от големите германски изследователски иснтитути (ZEW) е направил симулация на печелившите и губещите от (евентуалния) Европейски фонд за възстановяване (European Recovery Fund) - от кризата с COVID-19 и последвалите икономически несгоди.


Плановете са той да е с размер 1,5 трлн. евро.


Според изчисленията на немските икономисти, най-големият губещ от плановете, както изглеждат на този етап, е... България.


Те изчисляват, че България ще претърпи нетно загуби от участие във фонда в размер на 6,42% от БВП. Минус от около 7 млрд. лв.


Тръбопроводът към кайзеровата мазнинка на ЕС ще се окаже вързан с фекални води", коментира топикономистът Стоян Панчев.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 Anonimen 27.05.2020 11:14

    А кой ще е най- печелившият?

  • 001 Anonimen 27.05.2020 07:29

    Б-я е винаги най-ПРЕЦАКВАНА от ЕС и всички недоносени чиновничета там-грабливи и лоши.....за какво ни тласкате към нищото....

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

козирог