Десетки граждани и екоактивисти протестираха пред Министерския съвет и поискаха прекратяване на дейността на единствената у нас ферма за норки край Стара Загора. Собствеността на фермата е свързана с месопроизводителя Иван Ангелов, срещу когото бяха отправени обвинения в рекет миналата седмица, предаде БНР.
Протестът беше подкрепен от коалицията „Изправи се! Мутри вън!“. Един от лидерите й Мая Манолова коментира:
„Тука просто трябва да бъде направена проверка и фирмата, която е собственик на фермата за норки, която се ползва с политически протекции…просто тя трябва да си получи съответните проверки и съответните актове. Това трябва да бъде затворено“.
Протестиращите внесоха подписка в Министерски съвет и заявиха, че очакват от новото служебно правителство да спре дейността на фермата за норки.
Организатори на акцията са Национална гражданска инициатива за забрана добива на ценни кожи в България и Сдружение „Кампании и активизъм за животните в индустрията“.
Темата беше засегната неколкократно през последните дни на заседанията на временната комисия за ревизия на управлението.
На изслушване пред комисията се представи сигнал, отчитащ детайли, нарушенията, нередностите и проблемите около фермата за норки на „Градус“ през последните пет години.
Снимка: БГНЕС
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Борисовият бай мангал, който му пълни чекмеджетата трябва да бъде разследван за престъпно и незаконно забогатяване и рекет върху други бизнесмени с помощта на покровителя си и неговите държавни бухалки!!!!
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия