13.01.2022 17:01

36% от българите са против ваксините, 33% ги подкрепят

Видян 2538 пъти | Коментари 2
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

36 на сто от българите са против ваксините срещу коронавирус, 33 % ги подкрепят, а 29 на сто са неутрални по темата, съобщиха от Института по философия и социология към БАН, позовавайки се на резултати от национално представително изследване, проведено в средата на миналата година сред над 1150 пълнолетни граждани, предаде БНР.


За  придобиване на имунитет срещу Covid-19 44 на сто от българите предпочитат варианта преболедуване, а 22 % държат на ваксиниране.


62 на сто  смятат, че по време на тежки епидемии правителството трябва да има право да преустановява задължителното образование и да затваря училища и детски градини. Изискването за носене на маски в подобни обстоятелства се подкрепя от три четвърти от българите, а  затварянето на  бизнеси и работни места - от 56 % от населението.


44 на сто от хората одобряват идеята да бъде използвано дигитално наблюдение чрем мобилен телефон, за да се проследява дали заразените с Covid спазват режима на изолация.


В условията на пандемия при 34 на сто от българите доверието в здравеопазването е намаляло,  а при 28 %  се е повишило, сочат още данните от изследването, проведено паралелно в България и в още 50 страни на 5 континента.


У нас проучването се финансира  в рамките на Националната пътна карта за развитие на научна инфраструктура и е дело на екип от социолози и икономисти - от  УНСС, Института по философия и социология към  БАН, Българската социологическа асоциация и от Съюза на икономистите в България.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 Бони 13.01.2022 22:53

    Ами добре. Предлагам най-после проблемът да бъде решен така - ваксинираните да си седнем вкъщи. Затворени. Да ни плащат заплати, обезщетения и т.н. По-лесно ще го прживеем от тези почти две години, в които е очевадно, че само ние спазихме всичко, което се сметна за необходимо в отделните етапи на тази пандемия. Достатъчно изстрадахме и изтърпяхме всички идиоти и идиотщини, които "най-свбодолюбивият, оказал се" сънародник избълва. Стига толкова. Нека всички те бъдат на свобода. Да се трудят, да се забавляват денем и нощем вкуком и съвкупом. Нека те изградят естествен имунитет. Като се наиграят, да кажат кога и ние да се включим в безопасния живот, построен от тях.

  • 001 Anonimen 13.01.2022 21:20

    Споко новия шеф на НОЩ е зЪбОлЕкар, а министърката е аПтекаРка все са специалисти по КОВИДА.

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

лъв