14.11.2022 09:25

Няма да се счупя: Велислава Кръстева

Видян 3312 пъти | Коментари 3
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

“За сблъсъка с агресията и грубостта трудно се говори”,  заяви на страницата си във Фейсбук пиарът Велислава Кръстева в коментар за казуса с надрасканата врата в Народния театър “Иван Вазов” в София.


Напомняме, че преди дни тя завари входа на кабинета си с надпис "Връзки с обществеността на Ахмед Доган" и "Изчезвай", а табелката с името й се оказа изкъртена. За това отговорност пое режисьорът от театъра Александър Морфов и заяви, че е готов да понесе последствията.


Служебният министър на културата Велислав Минеков вече заяви, че ще помоли ръководството на Народния да бъде сменено и "да бъдат подбрани професионалисти, а не политически активисти".


Ето какво пише сега самата Кръстева:


“Питат ме приятели, журналисти, журналисти-приятели защо мълча. Изговориха се тонове думи. Изписаха се.


От едната страна, малко като Каравелов “у нас не бият”, от друга страна, ако и аз съм поредната, която премълчи – насилието става норма.


“Изчезвай” гърми в съзнанието ми вече втора седмица.


Случилото се с мен обиколи социалните медии и медиите въобще. Както за всичко у нас, всеки си има мнение. И това й е хубавото на демокрацията. На същата тази, дето й отбелязахме 33 години тези дни. Тези, с по-дългата историческа памет си спомняме онези дни, онези площади, онези надежди. Със смесени чувства.


Защото издрасканото с ярост “изчезвай” заличава сякаш надеждата, че сме си научили уроците по толерантност, по демокрация, по заедност.


 


“Изчезвай”


Печелила съм битки и съм губила. И съм падала и съм ставала. Но винаги в открит бой. Очи в очи.


В тази история очи няма. Или са скрити зад тъмни очила, или “бунтарски” къртят и дращят в малките часове на нощта. С правописни грешки.


И с огромната претенция за някаква своя малка правдица.


Че кой си ти, самопровъзгласил се за борец срещу една жена!? Кой ти дава право да нахлуваш и да дращиш. И после да се опитваш да размениш местата на жертва и насилник.


И защо?


 


Кой си ти, който организираш публичен линч? Извършваш опит за гражданско убийство? Някакво средновековно аутодафе? Клеймиш и се гавриш с някого, с когото просто не си съгласен, не го приемаш, и искаш да го изчезнеш!?


За да получиш какво, което още не си получил? За да изчегърташ демоните си в мое лице? За да доведеш до органическа несъвместимост този иначе чудесен екип?


За да унизиш, накърниш, за да унищожиш. Ако това е житейска философия, много жалко.


...”среднощен бунтар” - не. Насилник.


Трудно се говори за насилието, но аз ще продължа още малко тук. За останалото си има съответното място и, слава Богу, ред и закон.


Не, не се чувствам ОК. Никак даже.


Но, тъй като ми е гласувано доверие от човека, заради когото поех тази задача, няма да отстъпя. Няма да се счупя.


Заради децата си, които се тревожат и близките, които ме обичат такава, каквато съм. Извинете за всичко това, което се случва.


Заради всички жени, които ме подкрепиха и приемат всичко това с огромна тревога. Коя ще е следващата?


Заради всички колеги и приятели журналисти, артисти и режисьори, прекрасният ни екип в НТ и топлото им отношение, заради всички, които ми се обадиха с подкрепата си. Всички, всички.


И заради тези, които се упражняват неуморно върху името ми в тези две седмици. Прости им, Господи, те не знаят какво правят. Защото днес съм аз, а утре?”.


 


Радостина Тонева


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 003 Anonimen 15.11.2022 13:14

    Интересно е, че в Афера бг и Гласове не допускат коментари, различни от правата линия, която следват Явор Дачков и Веселина Томова, защитаващи Велислава Кръстева. А тя е чисто и просто един парашутист там. Народниит театър няма никаква нужда от ПР, защото пиар му е Програмата.

  • 002 Средностатистическа пийпълометрична бройка 14.11.2022 22:24

    Гаменско мутренския език залива медииното пространство: Без мен ще СЧУПАТ държавата, няма да се счупя, оправям ги с двеста, "яко", "страхотно", "невероятно", "най-важното е да се ЗАБАВЛЯВАМЕ!" Удавиха ни с простотии и англоцизми, съсипяха хубавия ни уникален БЪЛГАРСКИ ЕЗИК!

  • 001 Anonimen 14.11.2022 11:48

    Самочувствието и наглостта на Кръстева е придобито през дългите години пребиваване в ДПС, защото всички там си мислят, че имат последната дума за всичко и са изключително нагли. Кръстева да проумее, че Народния театър не е ДПС и изобщо какво прави там и кой я е назначил?!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма

към хороскоп хороскоп

лъв