Срещата между протестиращите енергетици и миньори, правителството и парламентарно представените формации продължава в работен формат.
Сформирана е работна група, която да търси решение на поставените от протестиращите, съобщиха източници на БНР от преговарящите екипи. Не е изключен и вариант за изработване на общ документ, който да бъде подписан от всички страни.
Срещата между протестиращите и представителите на властта започна малко след 11:00 ч.
Още в началото премиерът Николай Денков заяви, че някои от исканията на енергетиците са неизпълними. Те настояват България да изтегли плановете за справедлив преход за Стара Загора, Перник и Кюстендил от Европейската комисия и да ги предоговори.
От БСП - единствената парламентарна партия, която не участва в срещата в Народното събрание, обявиха, че предлагат единственото работещо решение: парламентът да възложи на МС изтегляне на подадения в Брюксел план и отсрочка за спокойни и нормални разговори.
В позиция до медиите социалистите посочват, че срещата между управляващи и протестиращите миньори е пълен провал.
"Целта на организаторите ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС не е решаване на проблемите на хората, а имитация на разговори, сваляне на напрежението и смачкване на протеста", посочват от БСП.
Снимка: БНТ
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия