През декември Топлофикация София става отново собственост на Столична община, каза министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков. Това стана на брифинг за отчета за първите 100 дни, а по думите му най-вероятно дружеството ще бъде приватизирано и това се споделя от общината.
Междувременно стана ясно, че австрийската ЕVN, която бе един от сериозните кандидати за закупуването на столичното парно, се е отказала да участва в процедура за нея.
Шефът на EVN България Щефан Шишковиц обясни нежеланието на компанията да участва в планираните конкурси за топлофикациите в София и Шумен с горчивия опит от владеенето на пловдивското парно. “От него едва събираме пари, за да покрием разходите му, и реално нищо не печелим. Ако частната ни топлофикация едва се справя, имате пълно основание да се съмнявате в доходността на всички други в страната“, заяви вчера Шишковиц.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Рядко срещано торнадо премина през ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и