Свързани новини

15.05.2012 17:13

Пощите искат 1 млн. лв. за станция в подлеза на НДК

Видян 2598 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

“Правителството даде право на Български пощи да продаде автоматичната интерпоща в пешеходната връзка на НДК”, се казва в решение на Министерския съвет, което ще се гласува следващия вторник. Става въпрос за станцията в подлеза до фонтаните, която много софиянци помнят и е нефункционираща от години.


От пощите обясниха, че имотът е 330 кв. м., а цената му е около 480 000 евро, според последната оценка. „Тя ще бъде актуализирана“, казаха още те с уточнението, че не очакват голяма промяна. След решението на Министерския съвет ще се подготви тръжната процедура за имота. От дружеството смятат, че помещението е атрактивно и купувач ще се намери.


В следващите седмици Български пощи се надяват правителството да даде ход на продажбата на недостроения разпределителен център до Централната гара.


Това ще е поредният опит на компанията да продаде триетажната сграда, чието строителство бе окончателно замразено през 1999 г., когато пощите решиха, че сортировъчният център за писма и колети ще е във Враждебна. Разгънатата застроена площ на сградата е 15 000. кв.м.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

козирог