22.07.2016 09:22

Борисов: Хороскопът на света е лош

Видян 2422 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

     "Нищо не виждам в средносрочен план, което да успокои света. Хороскопът на света е лош", каза в интервю за Нова Телевизия премиерът Бойко Борисов.


     Усеща се раздвижване от другата страна и неспокойствието. Движат се бежанци. Всеки ден в България във вътрешността на страната залавяме по 150-200 души. Границата ни с Гърция, с изключение на няколко пункта, където засилихме охраната, не се контролира. Нищо добро не ни очаква. За да не тревожа хората, армия, полиция и началниците им са там. Готвим се за тежък проблем с бежанците. Не виждаме нищо, което да ни кара да бъдем по-ведри, заяви премиерът.


"Никой разумен политик няма да подкрепи военно положение", коментира опита за преврат в Турция българският премиер. Той каза, че трябва много внимателно да се говори по темата.


"Много внимателно трябва да се говори по темата, защото по-близко от това няма. Не само границата ни е обща, много изселници има в Турция, много български мюсюлмани в България", добави Борисов.


Премиерът съобщи, че ще срещне с турския президент Реджеп Ердоган на 24 август.


   Във връзка със ситуацията в Черно море Борисов заяви, че "всичко от Студената война се повтаря в още по-черни краски". "Напрежението между великите сили става нетърпимо. Отново започнаха руски самолети да наближават въздушното ни пространство. През Черно море наближават и си отиват. Но ние вдигаме двойка изтребители в морето. Не всички натовски държави обаче го правят", подчерта той.


Във връзка с предстоящите президентски избори той беше категоричен, че ще изтегли ГЕРБ от управлението, ако партията не спечели вота.  "Партията преосмисля фигурата на кандидата си за президент, предвид новата обстановка  и последните събития в региона и света. В тази ситуация кандидатът трябва да бъде "обединител", съобщи Бойко Борисов.


 "Ако кандидатът им за президент не бъде подкрепен на предстоящите изборите, това ще означава, че има нова политическа сила, която е по-силна от нас, заяви Борисов. Ако успеем и спечелим ще направя нов, още по-силен кабинет, за да усилим последната година на управлението", обяви премиерът.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.