19.02.2009 17:22

Бюджетът на София мина с гласовете на ГЕРБ

Видян 2600 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 4.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Бюджетът на Столичната община за 2009 г. мина само с гласовете на мнозинството от ГЕРБ и на двамата жълти съветници. Опозицията в лицето на СДС, ДСБ и БСП гласува против финансов закон №1 за София.


Острите прения, които съпътстваха бюджета в отделните комисии, бяха част и от заседанието на общинарите днес.


От СДС отново заявиха, че са против увеличението на данъците с 50%. Владимир Кисьов определи като нонсенс отказът да бъде увеличена с 50 на сто и събираемостта. Според думите му с тази страхливост качеството на живота нямало да се подобри.  „По просто тройно правило бюджетът на София трябва да бъде 1.5 млрд. лв.”, смятат сините.


Приоритетите в бюджета от тази и предходната година са едни и същи, каза лидерът на червените съветници Желю Бойчев. Той попита на какво се дължи неизпълнението на средствата за чистота – 83%.


Опозицията отново упрекна мнозинството и кметската администрация, че бюджетът не е антикризисен.


Според Бойко Борисов обаче столичният бюджет бил съобразен с глобалната финансова криза. Традиционно градоначалникът отправи поглед към австрийската столица Виена, чийто бюджет от 10 милиарда бил несъпоставим с този от 500 млн. лв на София. Чрез медиите кметът индиректно помоли за помощ правителството с думите: „Надявам се държавата да погледне на нас като на столица и да ни помогне малко“.  По думите му откакто бил станал кмет, парите за София намалявали прогресивно всяка година.


Не бяха разгледани предложенията на БСП за увеличаване на приходната и разходната част с близо 40 милиона, както и това на СДС за изменение на преходната и разходната части на бюджета със 113 млн. лв, за които 19` писа. Обяснението на шефа на ГЕРБ в СОС Малина Едрева бе, че сините го внесли преди два дни, а червените своето -преди ден“.


Както 19` писа според бюджета тази година кметството ще събере от софиянци 44 млн. повече от данъци и 22 млн. от такси.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Който търси, разхвърля

към хороскоп хороскоп

телец

Фокусът днес попада върху партньорските отношения

Фокусът днес попада върху партньорските отношения и