Свързани новини

08.04.2019 10:30

Шефката на Аванти: Полицията и прокуратурата не си мърдат пръста, за да разследват палежите срещу нас

Видян 5717 пъти | Коментари 1
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

- Ден след извършването на всички действия по разследването в подпаления ни магазин, при разчистването намерихме топчето, изстреляно с прашка, както и колело от въртящ се стол, какъвто никога не е имало в обекта ни, което вероятно е било увито с парцал при подпалването. Веществени доказателства, които разследващите така и не са забелязали.


 


- Две минути преди участието ми в пряк ефир по сутрешния блок на Нова телевизия репортерката Вероника Димитрова ми сподели, че предишния ден е разбрала от главния секретар на МВР, че сегашният пожар нямал нищо общо с големия пожар в склада на „Аванти“ през миналата година и вероятно става дума за грешка. Нападението било насочено към някакъв друг магазин в района и извършителите просто са сгрешили обекта.


 


Използвам случая, за да се извиня на журналистите от Нова телевизия, защото това съобщение дълбоко ме разстрои и напуснах мястото на интервюто малко преди директното включване. Постъпих емоционално, от чувство на безсилие и омерзение към опитите на полицията за пореден път да избяга от отговорност, манипулирайки общественото мнение с нарочно “изпусната” информация, която не се базира на никакви факти.


 


Фактите говорят за обратното - срещу нас се води война (как другояче можем да наречем два умишлени палежа за по-малко от година), която ни нанася огромни материални щети и неизмеримо по-сериозни морални такива.


 


“Аванти” е едно от най-успешните дружества в търговията със спиртни напитки и е голям и редовен данъкоплатец. Липсата на институционална намеса след тези престъпления влияе и върху близо 300 души, които работят при нас, защото застрашава сигурността им, психическото им спокойствие и, разбира се, трудовото възнаграждение


 


Далеч по-ужасно от материалните загуби е чувството, че живеем в джунгла, а не в държава. Че сме сами и няма кой да ни защити. Че онези, които са призвани да го правят, не си мърдат пръста, за да наложат ред и справедливост и дори си позволяват да пускат непроверени твърдения, които подменят истината.


 


В заключение искам да кажа, че не бягам от медиите. Напротив, търся вашата подкрепа, защото ни остана само едно оръжие на съпротива - публичния натиск. Ако ние, като български граждани, не можем да упражним властта си на избиратели и данъкоплатци върху българските институции да си вършат работата, няма кой да го направи. Това е наш граждански дълг.


 


Татяна Попова,


управител на „АВАНТИ 777“ ЕООД


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 Докога така.... 30.06.2019 14:08

    Г-жо Татяна Попова,абсолютно точно е „че живеем в джунгла,а не в държава.“ Вие сама сте стигнали до прозрението че …. “Поръчителството“…. „каквото е умишления палеж обикновено се установява след задълбочена оперативна и разследваща дейност,за която се изискват умения,професионална мотивация и упорит труд...“ Ами няма да има резултати,защото не сте МОТИВИРАЛИ разследващите или когото ТРЯБВА… За съжаление това е действителността у нас!!!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Разговор между богаташ и новата му руса любовница:
- Миличка, трябва да ти призная нещо. Женен съм.
- Ох, така ме изплаши! Помислих, че яхтата не е твоя…

към хороскоп хороскоп

скорпион

Луната е във вашия знак и ви дарява с изключителна харизма

Луната е във вашия знак и ви дарява с изключителна