24.04.2020 13:02

Психиатричен затвор предложен от ГЕРБ

Видян 3204 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

„И без това са свръхвисоки наказанията, но ще предложим тяхното увеличение на бих казал на абсолютния максимум“, каза Кирилов. Той уточни, че едно от предложенията е, когато обвинението е за престъпление на пътя по непредпазливост, но шофьорът е бил пиян или дрогиран, наказанието в особено тежките случаи да стане от 3 до 12 години затвор, вместо от 2 до 10 години, както е в момента.


Предложения за промени в Закона за движение по пътищата във връзка с шофирането след употреба на алкохол и наркотици внесе депутатката от „Воля“ Кръстина Таскова.


Тя предлага да се отнема завинаги шофьорската книжка на водачите, които управляват превозно средство с над 0.5 промила алкохол в кръвта или след употреба на наркотици. Освен това Таскова предлага в чл. 174 от ЗДвП (където е уредена административно-наказателната отговорност) да се запише, че в тези случаи шофьорите се лишават от правото да управляват МПС, трамвай или самоходна машина и се глобяват с 2000 лева. А ако седнат зад волана с отнета книжка, под въздействието на алкохол или наркотици, тогава глобата да бъде от 10 000 до 15 000 лева.


Според депутатката по-високите санкции трябва да важат както за хората, за които чрез изследване се установи наличието на опиати в кръвта, така и за онези, които откажат да бъдат изследвани.


Според действащата разпоредба на чл. 171, т. 1, буква „б“ от ЗДвП книжката на водачите, които шофират с над 0.5 промила алкохол в кръвта или под въздействието на наркотици, се отнема временно – до решаване на въпроса за отговорността, но за не повече от 18 месеца.


А чл. 174 от закона в момента предвижда лишаване от право за управление на МПС, трамвай или самоходна машина за 6 месеца и глоба от 500 лева при наличието на алкохол в кръвта от 0.5 до 0.8 промила. А ако е до 1.2 промила, водачът се лишава от правото да управлява превозно средство за срок от 12 месеца и се глобява с 1000 лева. При повторно нарушение глобата е от 1000 до 2000 лева и лишаване от правото за управление на МПС от една до три години.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола в Европа е ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

към хороскоп хороскоп

рак

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески импулс

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески