Свързани новини

26.11.2020 09:40

Марадона и Кустурица пред нас през 2008г.: Свободни братя сме

Видян 6723 пъти | Коментари 0
Гласували 4 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

добър, другият е лош, а еди-кой си е посредствен. Емир направи нещо велико - той ме допусна вътре в себе си - в своя свят, зная всичко, което се случва с него. И двамата сме свободни хора. Свободни сме най-вече затова, че не ни пука да казваме онова, което ни тежи. А не го правят повечето хора. Другите филми за мен, които са правени, не ми харесаха. Но никой от режисьорите ми не е седял с мен по цели нощи да си говорим за живота.


Кустурица: Харесвам и Зидан, но няма да правя филм за него, че ще ми излезе име на спортен режисьор. И за Пеле дори не бих направил филм. Диего е мой тип човек, защото също като мен е хаотичен, но в същото време е и рационален. Когато човек е близо до него, усеща  една специална радиация, която създава Марадона - енергийно излъчване, предизвикателство. Това е човекът, който държеше света в краката си, защото не е ли футболната топка едно не знам колко пъти умалено копие на планетата Земя. Милиарди мъже са искали да бъдат като него. И като говорих за Бог - дали Господ не е всъщност състояние на духа или е белобрад мъдър старец?!


Сигурно не е трудно всеки един балканец и латиноамериканец да станат приятели? Как мислите?


Кустурица: Ние - балканците сме синовете на Дионис - не сме от пазарната икономика, не сме и християни като християните. Дай ни да правим фестивали, карнавали, имаме езически традиции. Латиноамериканците са същите като нас - хора на живота, хора със собствено виждане какво е свободата. Не че сме войнствени, ние сме страстни! И да не забравя още нещо, по което си приличаме. Дължим много милиони на Международния валутен фонд!



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…

 

към хороскоп хороскоп

везни

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в мнението ви

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в