18.03.2021 18:30

Поръчали сме 1/3 от ваксините, които ни се полагат, не е вина на ЕС

Видян 8500 пъти | Коментари 3
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

сред 17-те страни в ЕС, получили съмнителна пратка от препарата срещу коронавирус. Всъщност се оказа, че цялото количество от нея вече е приложено върху родните пациенти, тъй като Astra е фаворизирана от властта. Страната ни се ангажира да закупи най - големи количества от нея в края на лятото на м.г в пакета от 6,  който ни предложи ЕК.


 Когато ситуацията у нас  тотално се влоши, а властите ни въвеждат нов тотален локдаун в цялата страна. Кабинетът чак сега се сеща, че е "честно" ваксините  да се разпределят спрямо населението. Премиерът Борисов дори за първи път си позволи да противоречи на Брюксел. При посещението си във Виена той се присъедини към т. нар. група на Курц за натиск от страни от Централна и Източна Европа, подкрепили инициативата на австрийския канцлер да се поиска корекция на механизма, с който в ЕС се разпределят дозите с ваксини.


Въпросната група дава за пример Малта и задава въпроса: „как може да имат 3-пъти повече ваксини от нас на глава от населението“? Всъщност разликата дори е над 5 пъти, а причината е очевидна и се крие във факта, че тези страни изначално са купили 5 пъти повече ваксини на глава на населението, като просто са си взели квотата. Нещо, което България просто не е направила, въпреки че е можела. Сърбия, Словакия и Унгария, които са сред първите по ваксинация пък си позволиха да се застраховат и закупиха допълнителни руски и китайски препарати.  


На този фон се откроява признанието на здравния министър Костадин Ангелов:  „Не сме поръчали от всички ваксини максималната ни квота, защото това щеше да струва 600 млн. лева. Ако го бяхме сторили, щяхме да питаме не можело ли тези пари да отидат за хеликоптери.


600 млн. лева в най-голямата световна пандемия за последните 100 години, са се видели твърде много на нашето правителство и това е причината да бъдем на дъното по темп на ваксинация. Всеки ден обаче хоспитализациите с К19 ни струват над 10 млн. лв., а пиковете се точат вече 6-и месец или става дума за 2 млрд. лв. разход и още над 200 млн. за тестове. Останалите "освободени" от нас ваксини са изкупени от други държави. Година след като платихме 3 млрд. лева за много спешни самолети.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 003 Брутално полицейско насилие за липса на маска в Чехия. 19.03.2021 19:34

    Брутално полицейско насилие за липса на маска в Чехия. Истинска буржоазна дерьмокрация, сър! (видео) https://colonelcassad.livejournal.com/6638930.html

  • 002 Anonimen 18.03.2021 20:27

    и няма никаква логика - всички ваксини са за неактуалния вече ухански щам

  • 001 ЗАЩО РЕВЕТЕ 18.03.2021 20:24

    правилно - никакви ваксини или искате да измрат и малкото останали българи.тези ревове предполагат или пълна неграмотност или мръсно финансиране

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Жената по природа е много добра, може да прости на един мъж дори и да не е виновен...