Българинът доплаща най-много за здравеопазване в Европа. Тютюнопушенето и затлъстяването са основните причини за влошеното здраве на нацията. Медиците ни застаряват. Повечето здравни стратегии не работят на практика в България, предаде БГНЕС.
През 2019 г. доплащането на здравеопазване у нас е 46,6%, което е близо три пъти повече от това в ЕС (15,8 %).
Общите разходи за здравеопазване като процент от БВП у нас също са по-ниски от средните за Евросъюза. Ние сме отделили 8,1%, докато в Европа този процент почти достига 10.
Основни причини за влошения здравен статус на българина са кръвно налягане, хранителният режим, тютюнопушенето и високият индекс на телесна маса. Равнищата на тютюнопушенето и консумацията на алкохол остават значително над средните за ЕС. Разпространението на тютюнопушенето сред българското население е най-високо в ЕС и е с почти седем процентни пункта над средното за ЕС. Не по-малко от 28 % от възрастното население, включително повече от един на всеки трима (35 %) мъже, пушат ежедневно. Равнищата на тютюнопушене сред младежите са сходни: разпространението на тютюнопушенето сред 15-годишните момчета е второто най-високо в ЕС (21 %, след Хърватия), докато 30 % от 15-годишните момичета —най-високото равнище в ЕС —са редовни пушачи.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Мафията герб е стадо корпулентни полуграмотни примати с първа сигнална система - краде, яде, сере и се разкучва. Всъщност примат е комплимент, макаците не са примати, а полу- маймуни. Е, какво очаквате от човекоподобие с гени на маймуна?
мафията герб убива
97%, твърде много, от това население е с несъвместими гени и като последствие, с абонамент за някакво генетично или автоимунно заболяване. Автоимунните заболявания не се интересуват от ЕГН-то ни - атакуват без възрастова дискриминация. Естествено, с възрастта ефектът е по-забележим и твърде често фатален. Освен това, има автоимунни заболявания, които не са дефинирани като такива, но СА,които се разблокират по време на и след климактериума, когато настъпва драстичен спад в производството на хормони, ензими и други вещества участващи в метаболизма. Такова заболяване е напр. диабет втори тип, пернициозна анемия(неусвояване на вит. Б12) втори тип, някои видове психически заболявания и пр. За съжаление, климактериумът при нашето население настъпва твърде рано -между 35/36 - 42/43г( NB, климактериумът не е само менопауза и не е само за жените), а това ще рече всеки диагностициран навреме виси на здравна каса.За плебса - най-ефтинкото, за полковници, генерали и държавни служители - скъпарското.
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия