11.03.2020 09:25

6 сестри напускат болница заради липса на защитни облекла

Видян 4509 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

6 медицински сестри от Клиниката по белодробни болести в София депозираха оставки и се готвят днес да напуснат работа заради липсата на предпазни условия, докато лекуват евентуални заразени с коронавирус.


Припомняме, че още на 24 февруари властта имитира подготовка за коронавируса като събра Съвет по сигурност, назначи щаб.И, както се оказва, не свърши нищо повече извън говоренето пред камери и микрофони.Две седмици по-късно се оказа, че няма зищитни облекла за медици, няма маски.


Лекарите в болницата засега остават да извършват задълженията си, но в страх, тъй като изобщо не са подготвени за бурно развиващата се ситуация. А именно тук през изминалата нощ са приети осем души, близки на установените с коронавирус в "Пирогов" - контактни лица, които още дори не са тествани. Пробите ще бъдат взети днес.


"Изправени сме пред тежка ситуация. При свършен факт разбираме, че трябва да работим с пациенти, които може да имат коронавирус. Не съм готова психически и днес си подавам заявлението за напускане. Искрено съжалявам. Обичам си работата, но не съм готова да работя при тези условия. Без разяснения. Чувстваме се притиснати и поставени пред свършен факт”, заяви пред Нова ТВ старшата сестра на болницата Мариана Стоименова.


"Не съм готова да работя при тези условия. 6 медицински сестри имат написани заявления за напускане и са на моето бюро. И напускаме", добави старшата сестра.


 


"Има и емоционален елемент, ние просто не сме готови да жертваме живота си. Имаме и семейства, страхуваме се и за тях. Проблемът със защитните облекла вероятно ще се реши. Ние не сме готови и не искаме да подлагаме семействата си на риск. Ние сме контактни с тях и ако пробите са положителни ще се наложи да останем под карантина 14 дни”, казва Мариана Стоименова.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

 

към хороскоп хороскоп

лъв

Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и семейните въпроси


Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и