26.11.2008 12:10

69 пешеходци са загинали в София от началото на годината

Видян 1885 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна
От общо 116 загинали при пътни произшествия в столицата от началото на годината досега 69 са пешеходци, съобщиха от пресцентъра на МВР. За сравнение в други европейски страни загиналите при пътно-транспортни произшествия пешеходци са между 12-15% от жертвите в пътни злополуки. В България този процент през 2008 г. е около 26%. Ранените в София от началото на годината са общо 1790, 727 от тях са пешеходци или 40% от пострадалите. 116 тежки, 8 убити, 125 ранени е стряскащата статистика на отдел “Пътна полиция” при СДВР за ноември. И осемте загинали са пешеходци. 63-ма или половината от 125-те ранени също са пешеходци. Много от инцидентите са се случили по продължението на булевардите “Цариграско шосе”, “Ботевградско шосе”, “Цар Борис Трети”, “Гоце Делчев”, “България”, вкл. и на сигнализирани пешеходни пътеки, но най-вече на необозначени за пресичане места. Сред причините са внезапно пресичане, внезапно излизане на пътното платно, намалена видимост в късния следобед. Само през вчерашния ден в седем тежки пътни злополуки в столицата загинаха двама пешеходци и петима са ранени. И двете жертви, мъже на 38 и на 54 г., загубиха живота си пресичайки на неопределено за целта място, в тъмната част на денонощието, когато шофьорите късно са ги забелязали. Зачестиха и тежките инцидентите, при които виновните за инцидентите водачи напускат местопроизшествието без да окажат помощ на пострадалите и без да уведомят органите на Пътната полиция. От “Пътна полиция” напомнят на водачите, че при произшествие участниците са длъжни да останат на мястото на инцидента, да окажат помощ на пострадалите и да уведомят на МВР.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Във Фейсбук:


 

- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага


 

Коментар:


 

- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...

към хороскоп хороскоп

близнаци

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия