Предизвикателството е за Берлин. След Втората световна война Германия приема армията за проблем, има я формално и винаги е била командвана от НАТО, винаги страната се е приемала като малкия брат на САЩ. А Оланд казва, че така повече не може. Ясно е, че под „друга сила” има предвид Щатите.
Ако има евроармия, Германия ще стане не само най-мощната икономическа, но и най-голямата военна сила на Стария континент – първа между равните в ЕС. Звучи като завръщане към нещо, което немците не искаха да се повтаря.
Има и бюджетно основание – французите не ги е страх да харчат, докато Германия все се въздържа, а военните разходи ще стимулират европейската икономика. Берлин обаче се страхува, че при сегашната 4,5% безработица, такъв план ще я ликвидира напълно, а това означава инфлация.
Има и нещо друго – Германия досега не бе атакувана, не плати с кръв. За нея е свръхреакция да се отговаря със сила на терористични предизвикателства, както направи САЩ след 11 септември.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед