10.01.2018 14:50

9 протеста шашкат еврокомисарите

Видян 2930 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

В деня на официалното откриване на българското председателство на Съвета на ЕС утре, когато пристига цялата 28-членна Европейска комисия са планирани общо девет протеста и все в самия център на София. Зам.-директорът на СДВР Антон Златанов изреди всички заявени митинги.  За 11 януари сутринта е заявен протест в защита на третия пол и другите елементи на  Истанбулската конвенция. "В часовия диапазон 16.30 – 17.00 часа" протестиращите служители в МВР ще „посрещат“ делегациите с плакати, като протестът ще продължи в 18.15 часа в района на Народния театър Иван Вазов. Сигурно заради това за еврокомисарите и другите официални гости е предвиден ръкав от платнище, който ще скрива гледката към Градската градина и ще ги вкарва не през главния вход на театъра, а отстрани. Между 18.00 до 20.30 са ще има протести за втори кабинков лифт в Банско и против застрояването на парк Пирин. Още четири заявления за протести са подадени за 11 януари, все свързани с решението на Министерския съвет, с което беше дадена зелена светлина за изграждането на втори кабинков лифт в Банско. На 2 януари са подали заявление от Гражданска инициатива за суверенитет на България. На 4 януари са подали от Бъдеще за община Банско, която подкрепя решението на МС. На 8 януари са подали искане за митинг на 11и и от Дунавско-карпатска програма България, която иска отмяна на решението на МС. Това звучи интересно, защото досега не Карпатите, а Алпите са сочени като инициатор на антиски кампанията - нивото пада в буквален, а и в преносен смисъл. На същата дата заявление са подали и от Природа за хората и регионите в подкрепа на решението на МС. При толкова много шум от едновременни митинги, и концертът в театъра, и коктейлът с невероятния куверт от 100 евро на човек, какъвто не познават дори в Кан, ще бъде заглушен за еврогостите и българските им домакини.


От днес започва забраната за паркиране в близост до Народния театър, а утре ще има и ограничение на движението в района, уточниха от СДВР.


Зам.-кметът на София Евгени Крусев призова гражданите да използват градския транспорт и да избягват централната част на града във времето, в което са предвидени протестите, за да се избегне струпването на автомобили и придвижването да стане по-лесно.


Той уточни, че е възможна промяна на маршрутите по някои от линиите на градския транспорт, като информация за това ще бъде дадена предварително и ще се показва върху таблата на спирките.


В НДК ще продължи провеждането на различни културни мероприятия в рамките на цялото председателство. Ще има концерти, изложби, “Перото” и театър “Азарян” ще продължат да работят без промяна.


 Снимка: бТВ, архив


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

лъв