Република Македония да се федерализира по примера на Белгия и на Швейцария. Това са поискали няколко албански партии в Македония, сдружения на граждани и студенти от Държавния университет в Тетово, информира македонският вестник ”Време”. Най-големи поддръжници на тази идея били бившите бойци на Армията за национално освобождение (АНО) и техния лидер Изаир Самиу Баци. Те са уточнили, че не искат нова война, а конституцията да бъде променена по мирен път. Другите инициатори били Хисни Шакири, Дефедин Хайруни и Бардул Махмути. Към същото искане са се подписали и политическите затворници албанци, между които Шпътим Положани, Невзат Халили от Сдружението „Илирида” и лидерът на студентите в големия тетовския университет Гафур Изаири, допълва ”Време”.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Аз и членовете на ЦИК ще работим за ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и