14.05.2015 13:29

Атака: Вторият пенсионен фонд трябва да е държавен

Видян 1832 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Вторият пенсионен фонд трябва да е държавен, заяви народният представител от „Атака" Николай Александров по време на дискусията в НС за финансовото състояние на пенсионноосигурителните дружества.

„Изключително трудно е държавата да изпадне във фалит. Не казвам, че в момента УПФ са пред такава хипотеза, но е напълно възможно. Представете си, влагате пари 40 години и си задавате въпроса какво ще се случи с дадена фирма след 40 години - къде ще е тя, как ще функционира, дали не е регистрирана в офшорна зона, дали самата фирма няма да изчезне и ние след това да й търсим дирите? Преди по-малко от 10 месеца имахме точно такъв случай с друга финансова институция. Именно поради тази причина за „Атака" е съществено важно парите за пенсии да се управляват от държавата", каза Александров в аргумент н апредложението на „Атака" за държавен втори пенсионен фонд.

„Атака" е против предложението на Владислав Горанов за Сребърния фонд - парите да не се унаследяват, заяви Александров.

 

„Ако човек премести партидата си в Сребърния фонд, „Атака" предлага тя да може да се унаследява. За нас най-добрият модел е фигурирането на индивидуална партида, която всеки един човек да може да проследи", предложи Александров.

„Голяма част от обществото не знае къде се намират парите му, какъв е броят на дяловете му, извлеченията от съответните фондове, каква е тяхната доходност. 60% от хората не могат да ги проследят. С предложението на „Атака" тези 60% ще знаят, че ако оставят парите си в държавата, ще може да ги проследяват с общия поток, който в момента функционира.

„Атака" е против допълнителното пенсионно осигуряване, завърши Александров. Който има желание и възможност, може да заделя повече, чрез допълнителното пенсионно осигуряване, но основният капитал трябва да функционира в интерес на държавата и на обществото", отбеляза той.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

 

 

към хороскоп хороскоп

близнаци

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия