Министърът на енергетиката Теменужка Петкова съобщи за "Хоризонт", че до ден-два страната ни ще стане собственик на двата реактора, произведени за АЕЦ Белене. Тя уточни, че това ще стане в момента, в който сумата от 600 милиона евро, която Арбитражният съд в Женева постанови да платим на руснаците, постъпи в сметките им.
С плащането реакторите стават собственост на НЕК.
Двата реактора за Белене ще бъдат съхранявани на площадката на централата:
Тук ние разполагаме с такива условия, които да дадат възможност то да се съхранява по най-добрия начин, но затова, за да имаме гаранция по отношение на неговото качество предвиждаме да бъдат проведени преговори и да бъде сключен договор с "Атомстройекспорт" по отношение консервацията на оборудването и съответно гарантиране на неговото качество.
На въпрос колко са инвеститорите, проявяващи интерес към АЕЦ "Белене", Петкова отговори:
Към настоящия момент три компании са заявили подобен интерес, но дали този интерес ще се материализира и той ще бъде устойчив ще стане ясно само при провеждането на една открита, прозрачна процедура по реда на Закона за приватизация и следприватизационен контрол.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Нидерландски лекари са извършили ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…
Финансовите въпроси излизат на преден план в тази