04.01.2021 19:04

Фирма осъди за 5,4 млн. лв. държавата за изклани зорлем животни

Видян 8690 пъти | Коментари 2
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

бедствено положение, а за овладяване на кризисната ситуация се намесиха военните от поделението в Белене. След като останаха без работа хората от фермата се регистрираха на борсата. Малко по-късно стана ясно, че обезщетението за унищожените животни е с над 1 млн. лв. по-малко и собственикът на свинекомплекса Лефтер Лефтеров заяви, че е завел дело срещу Агенцията по храните.


Примерът му последваха и други фермери. “След ликвидирането на един бизнес загубите са много големи. За да не си загубиш персонала, трябва да го поддръжаш. Хората могат да отидат на борсата, но тя не е безкрайна, а само временно решение. В същото време цикълът при животните е близо година и половина заедно с периода за почистване, дезинфекция и т. н. Големите разходи са за това да задържим персонала, като през този период трупаме загуби, без да имаме реализация”, заяви Лефтер Лефтеров, който вече е успял да си върне персонала. Сред бъдещите му планове са да изгради нова животновъдна ферма за отглеждане на свине в Българско Сливово. Тя ще бъде изградена върху площ от 31 892 кв. м и ще е с капацитет от 750 свине майки и техните приплоди, съгласно инвестиционното намерение.


Източник: dnesbg.com

 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 скоро,скоро и това ще стане 04.01.2021 23:09

    И стана на пепел всичко: Имот, стока,злато, Богатството му разлетя се, Гаче бе крилато. А грамадата расте пак Невидимо, тайно, И камъни върху нея Фърчат непрестайно; Че когото Бог накаже, Светът не прощава, Че кой много търпи, тегли, Много отмъщава.

  • 001 ууууууу 04.01.2021 22:45

    Избиха всички видове животни на българските животновъди и тези за собствено препитание, а по празниците ни предлагат охладено/?!/ месо от Испания и Холандия внесени от приятелските фирми на властта.

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!