Немският канцлер Олаф Шолц обеща да работи за намаляване на цените на вноса на енергия, тъй като напрежението с Русия продължава, като заяви, че "цените на енергийните доставки трябва да се понижат"
"Гражданите също трябва да могат да плащат цените. И ние ще се погрижим за това", каза той, предаде CNN.
Шолц заяви, че газовите хранилища на страната са пълни над 85% в момент, когато Русия е прекратила доставките на газ за Германия.
Германия "вероятно ще преживее тази зима, въпреки цялото напрежение, благодарение на изграждането на терминали за съхранение на втечнен природен газ и закупуването на газ от други страни", добави той.
"Никога няма да вървиш сам. Това е мотото на това правителство", обеща Шолц. "Сигурен съм, че страната ни ще се издигне. Ще бъдем заедно. Ще преодолеем предизвикателствата, пред които сме изправени сега. "
Миналата седмица Шолц заяви, че страната е по-добре подготвена за зимата, "отколкото можеше да се предвиди преди няколко месеца", що се отнася до доставките на газ, и че "може да се справи доста добре със заплахите, които идват от Русия"
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия