Парламентарната група на ГЕРБ настоява новият вот на недоверие да бъде обсъден в парламента през тази пленарна седмица. Това се посочва в позиция на партията, изпратена до медиите, по повод писмото на председателя на 42-то Народно събрание Михаил Миков, с което се уведомяват председателите на парламентарните групи, че можем да ползват проекта за решение и мотиви по внесения вот на недоверие от 19 септември 2013 година или да получат екземпляр от втория вот, от деловодството на Народно събрание, с входящ номер 35402-124 от 26 септември 2013 година:
По внесения вот на недоверие от 19 септември 2013 година не са проведени редовни дебати, поради невъзможност на ръководството на парламента и управляващото мнозинство да открие пленарния ден на 25 и 26 септември 2013 година. Видно от регистрацията и гласуванията по парламентарни групи, на 26 септември 2013 г. (четвъртък) са проведени две регистрации – първата е в 09:02 ч., като на нея са регистрирани общо 110 народни представители, от които 75 от Коалиция за България и 35 от ДПС. На повторната регистрация в 09:35 ч. са регистрирани 86 народни представители, от които 59 от Коалиция за България и 27 от ДПС. Това е съгласно официалната разпечатка, качена на сайта на Народното събрание. И при двете регистрации не е на лице необходимия кворум от 121 народни представители, поради което всичко извършено в пленарната зала е в противоречие на член 48, ал. 1 и 2 от правилника. Тъй като е изтекъл 7-дневният срок, съгласно правилника за организацията и дейността на Народното събрание, и внесеният вот на недоверие от 19 септември 2013 година не е разгледан, то следва по внесения проект за решение и мотиви от 26 септември 2013 година да бъдат проведени дебати и гласуване в пленарната седмица от 2 до 4 октомври.
Несъстоятелно е твърдението, че дебати вече са проведени на 26 септември, тъй като съгласно официалната информация за регистрация и гласувания по парламентарни групи, няма регистрирани и участвали в гласуването представители от партия ГЕРБ и Атака. Ето защо настояваме новият вот на недоверие да бъде обсъден и гласуван в парламента през тази пленарна седмица, се казва още в позицията на партията.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия