От началото на управленския мандат на ГЕРБ и правителството на Бойко Борисов до днес вече са реализирани голяма част от реформите, които обещахме на българските граждани, посочват в декларация ПГ на ПП ГЕРБ. Правителството постигна забележителен ръст на икономиката, признат от редица анализатори. Министерството на финансите чрез приходните си агенции повиши чувствително, в сравнение с минали години, събираемостта на приходите от данъци, осигуровки, акцизи и мита и така допълнително гарантира финансовата стабилност на страната и повиши възможностите на правителството за преразпределение на тези приходи в интерес на гражданите. За последните две години безработицата в страната е намаляла с 2% - от 12,2 при „Орешарски“ до 10,2 при кабинета „Борисов“ 2.
Политическата воля на правителството и лично на премиера Бойко Борисов за борбата с корупцията и организираната престъпност осигуриха възможността целият допълнителен финансов ресурс, от който беше лишен сивият сектор, да бъде пренасочен към българските общини, инфраструктура и икономика. Да, чака ни още много работа, но гражданите трябва да знаят, че социалните мерки в техен интерес са основен ангажимент на правителството на Бойко Борисов и на парламентарното мнозинство.
Без излишен шум и фанфари стабилизирахме сектора „Енергетика“. В предизборната програмата на ГЕРБ заложихме три приоритета в енергетиката – и трите вече са изпълнени. Първият ни приоритет бе да изчистим дефицитите в НЕК, наследени от кабинета „Орешарски“. Не само, че стопихме тези 800 милиона лева дефицит, но очакваме 200 милиона тарифен излишък само за последния регулаторен период. И то без промяна в цената на електроенергията. Вторият ни приоритет бе реализирането на Националната програмата за енергийна ефективност – и до момента вече имаме сключени над 2000 договора. Третият ни приоритет беше стартирането на проучванията на дълбоко Черно море и на 19 април започваме първия сондаж в историята на България, който ще гарантира както енергийната независимост на страната, така и по-ниска цена на енергийните ресурси за домакинствата и икономиката.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и