Работна група вече подготвя процедурата за кандидатстване на страната ни за така наречената "чакалня" на еврозоната. Това обяви служебният министър-председател Огнян Герджиков. По думите му по-бързото влизане на България във валутния съюз ще е от полза за страната, предаде БНР.
"Подготвят се нещата, за да кандидатстваме, за да стане. Това е нещо, което много ми се иска. Водят се преговори по този въпрос. Това е политически въпрос. Иска се лобиране в Брюксел. Има хора, които вече го правят. Единственото лошо е, че към днешна дата нямаме еврокомисар", заяви той.
Според Огнян Герджиков федерализмът е бъдещето на Европейския съюз. Той коментира представената вчера от председателя на Европейската комисия Жан Клод Юнкер "Бяла книга", в която са разработени сценариите за бъдещето на Съюза:
Коя точно ще бъде скоростта нека да не гадаем, защото тепърва всичко това подлежи на преговори. Съществува и вариантът за една глобална Европа, за една федерация, което, аз признавам, е моя мечта. Аз съм отявлен глобалист. Смятам, че бъдещето на Европа е именно във федерализма, защото иначе Европа не може да се противопостави на големите икономики.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Бате Гошо:
- Какво е секс прaвилото за есента?
- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!