Общината ще търси наем от мобилните оператори за антените им, разположени върху нейна собственост, стана ясно на заседанието на Столичния общински съвет вчера. Общо 83 GSM-базови станции се намират върху стълбове за улично осветление и т. нар. контактна мрежа, която принадлежи на Столичната община. Те са поставени там в периода от 2001 до 2006 г., се посочва в отговора на питане на съветника от ДСБ Вили Лилков.
Според него „клетките“ са разположени в разрез с разпоредбите, тъй като захранването им е поставено външно на стълбовете. Тези съоръжения са като строеж и за тях трябва да има разрешение, да се знае кой плаща тока. От 2006 г. досега кметството е изгубило милиони, докато всеки частен собственик постига цена от 300-400 лв. наем на месец за разполагането на такава базова станция. "Един от най-големите оператори е най-неизряден. Тези хора трябва да разберат, че тук има стопанин”, категоричен е общинарят.
Шефът на Столичния електротранспорт инж. Евгени Ганчев коментира за 19`, че върху контактната мрежа има разположени 20 такива съоръжения. Те са поставени там след разрешение на ДАГ. Наемът, който GSM операторите плащат е 25 евро на месец, каза той.
След приватизацията на Улично осветление правоприемник на договорите му с трите мобилни оператора е Столичната община, посочи от своя страна кметът Йорданка Фандъкова. Тя пое ангажимент да се работи за изпълняване на изискванията от страна на операторите, за да се реши въпросът по най-добър начин.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!