Свързани новини

30.08.2017 10:08

Губим €100 млн. годишно с мерките на Макрон, изчисли бизнесмен

Видян 2811 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Социалният дъмпинг, който се оказа в центъра на разговорите по време на визитата на Макрон у нас, е продиктуван от лакомията за осигуровките на командированите, а това безспорно ще се отрази негативно на страната ни, заяви пред Bulgaria ON AIR бизнесменът и бивш председател на Съюза на работодателите Васил Василев.


"Ако 15 хил. души са командировани и месечно те получават по 1500 евро, осигуровките върху тази сума ще бъдат около 500 евро. Това прави 7,5 млн. евро месечно, които влизат в касите на НОИ и НАП. И ако българското правителство приеме френския натиск и се съгласи с тезата на Еманюел Макрон, страната ни ще загуби между 90 и 100 млн. евро годишно. Това ще е национално предателство", отсече Василев.


По време на визитата на френския държавен глава у нас, премиерът Бойко Борисов изрази готовност България да подкрепи плановете на Макрон за затягане на европейските правила по отношение на т.нар. командировани работници от по-бедните страни на ЕС. А Макрон от своя страна повтори уверенията си, дадени пред Борисов преди два месеца в Париж, че ще подкрепи стремежа на България за влизането ѝ в т.нар. чакалня на еврозоната и Шенгенското пространство за свободно движение.  


За Макрон социалният дъмпинг не е цел, а средство, чрез което да разреши външно и вътрешнополитическите си проблеми, посочи финансистът Мика Зайкова.


"Преди ваканцията си френският парламент направи нещо безпрецедентно - подписа празен чек на президента и правителството на страната, като по този начин им разреши да правят реформи на пазара на труда и трудовото право без участието на депутати", добави още Зайкова.  




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.