Свързани новини

27.06.2020 09:06

И спешното в Силистра напусна

Видян 2930 пъти | Коментари 1
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

След колегите си във Велинград, и спешните медици в Силистра подадоха колективна оставка. А това са истинските спасители, не Щабът, който се лашка между Бяло и Черно море.


Колективната оставка, подадена от деветимата лекари ще влезе в сила от понеделник 29 юни.


 В известието до директора на здравното заведение те обясняват, че постъпват по този начин, въпреки уважението, което изпитват към директора д-р Костадинова и нейните усилия да запази болницата.


В основата на това решение е инцидентът от 16 юни 2020-а, когато избухва скандал между бащата на дете, доведено заради болки в очите и дежурния лекар в отделението. Агресията у мъжа провокират няколкото минути чакане, за да се извърши дезинфекция на помещенията. Скандалът продължава и на следващия ден и се пренася в социалните мрежи.


Д-р Даниела Костадинова, която ръководи МБАЛ, изрази омерзението си от агресията, обидите и заплахите в отворено писмо, в което подчертава, че когато едно общество бие и ругае своите лекари и учители, то е обречено на гибел. Сезиран беше БЛС, а ръководството на МБАЛ-Силистра подаде жалба за обидното отношение към лекаря. Районната прокуратура разпореди проверка по случая. Напускането на медиците ще създаде огромен проблем, защото в Силистра няма спешен кабинет и всичко се поема от Спешното отделение, което е изключително натоварено. Както подчертава и председателят на Районната лекарска комисия в Силистра д-р Васил Славов никой не иска да работи в спешните центрове и отделения в страната както заради условията, така и заради поведението и отношението на голяма част от пациентите, предаде framar.bg.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 Anonimen 27.06.2020 11:06

    Да отиват ЩАБА,начело с техният Държавен и Партиен Ръководител,да спасяват положението.

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!

 

към хороскоп хороскоп

водолей