27.02.2009 18:18

И трите електроразпределителни дружества искат повишаване на цените с 10%

Видян 2220 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Tокът да поскъпне с 10 процента от 1 юли в цялата страна, искат трите електроразпределителни дружества у нас. ЧЕЗ, EVN и Е.ON ще внесат предложенията си за новите цени в Държавната комисия за енергийно и водно регулиране, сподели БГНЕС.


Средно с около 3 лева ще се повишат сметките на абонатите, ако регулаторът приеме искането на трите компании. Мотивите на ЧЕЗ, EVN и Е.ON за повишение в цената на тока с 10 на сто от средата на година са свързани основно с нужда от пари за инвестиции и поскъпването на материалите на българския и световните пазари. В София и Западна България електроенергията да поскъпне средно с 10,5 - или с по-малко от две стотинки на киловат час, предлага ЧЕЗ. Оттам изчислиха, че средномесечната консумация на домакинствата е около 188 киловат часа. Според ЧЕЗ за това потребление средната сметка на абонатите при настоящите цени е около 23 лева на месец без ДДС, а след увеличението ще бъде с около три лева повече. Австрийската компания EVN, която доставя ток за Пловдив и югоизточна България ще поиска от регулатора с 10 на сто по-скъп ток и така цената за битовите потребители да стане 16,7 стотинки без ДДС по дневна тарифа и 9,7 стотинки без ДДС – по нощна. С 10 на сто да поскъпне електрическата енергия от 1 юли предлага и компанията за Варна и североизточна България E.ON . Подобно повишаване ще доведе до средно увеличение на месечната сметка за ток на домакинство с 3 лв. 17 ст., което е 0,6 % от средната месечна заплата в България, коментират от дружеството. Предложенията за новите цени на тока трябва да бъдат внесени Държавната комисия до края на март. Информацията е на Дарик.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Който търси, разхвърля

към хороскоп хороскоп

козирог