20.03.2011 14:26

Япония спира Фукушима

Видян 2011 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

АЕЦ "Фукушима 1" повече няма да се използва, съобщава БиБиСи.

Информацията за прекратяване използването на централата бе потвърдена и генералния секретар на правителството на Япония Юкио Едано.

Решението е взето след няколкото последователни инцидента през миналата седмица, в резултат на което в атмосферата имаше незначително освобождаване на радиация.

За първи път правителството официално се произнася за съдбата на централата. Закриването на централата е неизбежно, тъй като морската вода, която аварийните екипи използват за охлаждането на реакторите, има разяждащо действие и е направила ключови части от комплекса неизползваеми.

В момента налягането на третия реактор в авариралата централа в префектура Фукушима се стабилизира.

Пожарникари и военни продължават работата по охлаждането на авариралите трети и четвърти реактор на централата, за да не допуснат ново изпускане на радиация.

Ройтерс съобщава, че аварийните екипи са възстановили електрозахранването на Втори реактор на централата. Сега операторът на централата ТЕПКО иска да възстанови работата на контролната зала, осветлението и охлаждащата система и на Първи реактор, който е свързан с Втори реактор с кабел.

По-рано днес правителството съобщи, че са открити радиоактивна прах и частици в областта на Токио. Опасност за здравето на хората няма.

Според официалните данни след опустошителното земетресение и последвалото го цунами са загинали над 8 хиляди души. Властите в страната правят всичко възможно, за да овладеят ситуацията в страната. Вчера в префектура Фукушима беше забранена продажбата на храни, тъй като радиоактивни следи бяха открити в млякото и спанака.



Етикети
,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

лъв