По покана на държавния секретар на САЩ Хилъри Клинтън заместник министър-председателят и министър на външните работи Ивайло Калфин ще направи работно посещение в САЩ в периода от днес до 9 април 2009 г., съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи, предаде БГНЕС.
Срещата му в Държавния департамент с държавния секретар Хилъри Клинтън ще се състои на 8 април. Това ще бъде първата самостоятелна двустранна среща България-САЩ след встъпването в длъжност на новата американска администрация. На разговорите ще бъде обсъден широк кръг от въпроси в сферата на двустранните и трансатлантическите отношения. Предвиждат се срещи и с други представители на изпълнителната власт, а също така и с директори на водещи американски компании и банки - по линия на BCIU (Бизнес съвет за международно разбирателство). Министър Калфин ще се срещне и с представители на българската общност във Вашингтон. Посещението се вписва в контекста на активните двустранни отношения и има за цел да координира с новата администрация на САЩ становища и позиции по актуални двустранни и международни въпроси.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия