26.05.2020 12:12

Иззет ритон на Божков пуснат "на пазара"

Видян 5042 пъти | Коментари 3
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

    Моите планове бяха да бъдат изложени в най-големият частен музей на Балканите. С тази цел купих и сградата на Телефонната палата в София.


    Примерът, който ще ви дам с един от бъдещите експонати в музея е достатъчно показателен за отношението към културно-историческото наследство от властимащите.


    Закупих този ритон от галерия в Лондон през април миналата година.


    Иззет е незаконно на 2-ри март тази година. Вече знаете как е опакован и транспортиран.


    Миналата седмица се появи на свободния пазар.


    Оставям коментарите на отговорните", написа Божков.


Прокуратурата започна процеса по изземането на картините на Божков още в края на януари, веднага след повдигането на поредицата обвинения срещу Божков, и обяви, че колекцията ще бъде преместена в Националната художествена галерия.


Кое обвинение изисква това не стана ясно. Служителите във фондацията на Божков обаче обявиха, че се изнасят и древните артефакти в колекцията, някои от които са национално богатство, и то по начин, който застрашава целостта им.


Вчера от прокуратурата отказаха да коментират изявленията на Божков. От културното министерство пък твърдят, че са съдействали на органите на реда и са осигурили всичко необходимо за съхранението и опазването на културно-историческите ценности по законовия ред.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 003 Anonimen 26.05.2020 22:38

    Те не се спряха и опоскаха до шушка и държава и народ та една заграбена колекция ли ще им се опре?! Неграмотните престъпници от култура не се интересуват, те признават само сметки и имоти, най-добре в чужбина...

  • 002 Anonimen 26.05.2020 18:38

    А дали Властта на суджуците, асансьорите, терасите, къщите на тъщите, къщата МУ в Барселона, водомора, боклукомора, гладомора, сектата «Свидетели на SARS-CoV-2» вече продава на свободния пазар и откраднатите от медицинските сестри палатки пред МС? https://frognews.bg/novini/izcheznaha-bezsledno-palatkite-pred-meditsinskite-sestri-sistemata-ubiva-pitat-borisov-kade-video.html

  • 001 Anonimen 26.05.2020 13:38

    Свинска държава. Артефактите трябва да са в музеите, не в частните колекции. Има пари за ризки на крокодила Ангелкова, няма за историята на България.

RSS

Най-нови

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола в Европа е ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

дева

Внимавайте с документите

Днешният ден ще премине под знака на интензивната