„По моя информация са останали общо 10 души лекари и сестри”, заяви пред Гласове лекар от Втора градска болница, която по заповед на здравния министър Кирил Ананиев се превръща в инфекциозна и поема случаите на коронавирус. Напомняме, че за реорганизацията 19' съобщи още преди три дни.
„Тук включвам и двама лекари от ТЕЛК. В една от клиниките всички лекари, с изключение на един, и всички сестри са си взели отпуск и вероятно ще напуснат", посочи медикът.
Според него лекарите и сестрите напускат почти на блок в кардиологичните клиники, ендокринологията, лекари от пулмологията, а точно тя се занимава с пневмониите като короната. В четвъртък е имало събрание, което е преминало доста бурно. Медиците протестират, защото според тях решението за трансформиране на Втора градска в инфекциозна болница е взето без тяхното съгласие и по принуда са накарани да работят в инфекциозна среда.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Рядко срещано торнадо премина през ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и