20.09.2021 17:09

Най-натоварените съдии ще вземат до три заплати бонус

Видян 2261 пъти | Коментари 3
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Между две и три заплати допълнително очакват съдиите от силно натоварените съдилищата. Това е прогнозата на комисията по натовареност към Съдийската колегия, която от седмици изчислява натовареността, за да определи размера на бонусите в системата, съобщи lex.bg.


В бюджета на Висшия съдебен съвет (ВСС) има близо 10 милиона лева за допълнителни възнаграждания за съдиите, които ще бъдат раздадени до два месеца.


В момента съдийската комисия на ВСС се опитва да отстрани проблеми със статистиката. От подадените през тази година данни се оказва, че районните съдилища като Брезник и Момчилград са с много по-високи показатели за натовареност от Софийския районен съд.


Единственото обяснение може да бъдат многото еднотипни дела за незаконно преминаване на границата, които се гледат в съдилищата близо до границите. В Момчилград се гледат делата на мигрантите, заловени при влизане в страната, а в Брезник се гледат делата на мигрантите, заловени при опит да преминат в Сърбия.


В тези съдилища обикновено работят по двама-трима съдии, на които се разпределят стотици, а понякога и хиляди еднотипни дела, когато има засилен мигрантски натиск.


Степените на натовареност в съдебната система са четири. Най-високата степен е "изключително натоварен съд", следват - високо, средно и ниско натоварен. "Изключително" натоварените съдии ще вземат до четири заплати бонус, а за останалите съответно – до три, до две и по една.


За Върховния касационен съд и Върховния административен съд по презумпция се приема, че са изключително натоварени, напомня lex.bg.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 003 държва на мафията 20.09.2021 20:59

    Защо не изкарват все още тайните сметки на съдии и прокурори в чужбина, за да крадат още ли? Съдиите не са единствените, които ще се натоварят за известно време и чак пък три заплати, другите натоварвани не заслужават ли същото. Просто престъпници на високи държавни позиции, които никой не наказва по незнайни или по-точно много ясни причини

  • 002 да плащат осъдителните присъди в Страсбург 20.09.2021 20:54

    То в нашата територия правосъдие няма, те по три заплати ще взимат?! Ама тогава да плащата и за осъдителните присъди по тяхна вина, която плащат най-бедните европейци, сиреч българите!!!

  • 001 Anonimen 20.09.2021 17:31

    За какво ще ги вземат тези бонуси бе, за корупционите им сделки с бандитите ли, или затова, че РУШВЕТИТЕ им от престъпниците са биле ниски ? Цялата ни съдебна система е корумпирана, постоянно се говори за корупция в особено големи размери в прокуратура и съд и на фона на всичката тази помия в съдебната система ще им раздават и БОНУСИ, а тези бонуси са вземати от суверена ! Никой съдия или прокурор с нищо не е допринесъл нещо добро за България, напротив в Европа ние сме най-осъжданата държава именно заради Бг-съд и прокуратура, народа плаща заради тези корумпирани шебеци и днес ще трябва и да им плаща бонуси ??? Нагли и подли Бг-съдии и прокурори !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

лъв