Президентът Барак Обама поиска Конгресът на САЩ да одобри решението му да увеличи числеността на въоръжените сили с 22 хиляди души, предаде БГНЕС.
"Администрацията на САЩ предлага временно да се увеличи числеността на армията с 22 000 души, в това число за 2010 финансова година - с 15 000 военнослужещи. Това увеличение ще позволи да се намали натоварването върху военнослужещите и да се увеличат периодите от време, които войниците прекарват у дома между командировките в района на бойни действие".
Това се казва в писмо на Обама, изпратено до ръководителя на Камарата на представителите на Конгреса Нанси Пелоси. Текстът на писмото е разпространен от пресслужбата на Белия дом. Според замисъла на Обама, увеличаването на армията до 562 400 военнослужещи през 2010 г. ще позволи да има на разположение на Пентагона по-голямо количество готови за разстановане подразделения. В края на юли за предстоящо увеличаване на числеността на въоръжените сили спомена ръководителят на Пентагона Робърт Гейтс. Необходимостта от усилване на армията, според думите му, е свързана с воденето на войските в Афганистан и осъществяването на американската мисия в Ирак. Гейтс заяви, че в днешно време американската армия преживява период, когато способността й да осигури разгръщане на военни части в необходими обеми е застрашена.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия