14.01.2010 14:40

Поискаха от правителството да купи Полиграфическия комбинат

Видян 1295 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Специална експертна група от изпълнителната и съдебната власт предлага на Министерския съвет да започне преговори с "Вестникарска група България" (издател на в. "24 часа" и в. "168 часа") за купуването на сградата на Полиграфическия комбинат за нуждите на Софийския районен съд и прокуратура.


Единствената друга възможност за настаняване на районния съд, който е в крайно тежко положение, е имот от 600 дка между 4-и и 6-и километър, собственост на Министерството на отбраната - Щабът на Трета армия. Според докладна записка на главния секретар на Висшия съдебен съвет (ВСС) "след внимателен анализ и преценка" на предимствата и недостатъците на двата имота се оформи общо становище, че Полиграфическият комбинат е по-подходящ. "В момента се извършва изключително качествен ремонт с материали и оборудване на водещи европейски и световни фирми. Преградни стени могат да се поставят навсякъде, където би било нужно за обособяване на помещения за съда и прокуратурата, а паркоместата са напълно достатъчни и са за общо около 350 автомобила", пише в доклада. Според анализа на експертната група има и място за издигане на нови корпуси на сградата, което ще позволи тя да се използва за много години напред. "Предоставянето му при спешни преговори ще бъде в рамките на настоящата година", пише още в документа. В работната група участваха представители освен на съдебната власт и на министерствата на правосъдието, регионалното развитие и финансите. Тя е създадена с решение на премиера Борисов. Вариантът с Полиграфическия комбинат е най-евтиният, коментира председателят на ВКС Лазар Груев. Информацията е на БГНЕС.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!