Линейката е показала рекорд като на петата минута е пристигнала на адреса по сигнал за препило момиче.
Това каза заместник-министърът на здравеопазването д-р Мирослав Ненков, който представи хронологията на снощния инцидент в кв. "Овча купел".
По първоначална информация, за да се стигне до конфликта, присъстващите твърдели, че линейката се е забавила.
Според зам.-министъра след сигнала е получено второ обаждане на тел. 112 и то е, че жената е с диабет.
Линейката показва рекорд – на петата минута е на адрес "Босилек" 1 в кв. "Овча купел”, обясни зам.-министър Ненков. Когато е пристигнала линейката, екипът на Спешна помощ бил пребит, преди да стигне до момичето, което е било с 4,3 промила алкохол,
установен в болничното заведение.
Хората, нападнали спешния медицински екип, са с регистрирани престъпни случаи, обясни д-р Ненков.
По думите му момичето преди време е било с диабет, следена е нейната кръвна захар, и следенето е било прекратено.
Била е използвана някогашната й диагноза за диабет, за да дойде по-бързо Спешната помощ, посочи зам.-министърът на здравеопазването.
"Момичето е било качено на собствен ход до линейката и шофьорът успява да избяга с пациентката.
Подаден е сигнал до тел. 112, екип от полицията пристига на място и арестуват престъпниците”, каза още зам.-министър Ненков. Той допълни, че момичето е в добро състояние, контактна е и чака визита на родителите си.
"Ако момичето е наистина било в безсъзнание, ако беше повърнало и се задавило и вследствие на това да почине – кой щеше да бъде виновен за това: лекарите или нападателите", каза още зам.-министърът на здравеопазването, според Вести.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
27-годишният задържан за трагедията в ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и