Свързани новини

26.09.2018 09:39

Премиерът: Не ни е целта да се снимаме с някого

Видян 2750 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

"Твърде съм малък да коментирам изявленията на Тръмп. Моето мнение е, че тази истерия, която се вдигна в България от БСП е безумна. Не ни е целта да се снимаме с някого. Имам снимка от камината на Белия дом. Надявам се това да престане, това е непродуктивно", каза Борисов за снимката, на която се вижда в гръб как се ръкува с Тръмп, съобщава "24 часа".


 


Гутериш говори за надпревара в ядреното разоръжаване, мигрантски войни, влошени многополюсни отношения между държавите. От изказванията на Тръмп, Ердоган и всички останали виждате, че всички са за не намеса във вътрешните работи, всички са за толерантност, но ако може другите да ги спазват. Това каза Бойко Борисов пред журналисти в Ню Йорк.


"Видяхме се с Ердоган, защото той отива в Берлин. Темите с него са няколко - границата се пази по най-добрия начин и еталон. Стокообменът обсъдихме също", добави той.


"Вчерашната среща с президента на Египет е изключително важна, особено по темата за тероризма. Още вторник са първите срещи между България и Египет", каза още Борисов.


"Твърде съм малък да коментирам изявленията на Тръмп. Моето мнение е, че тази истерия, която се вдигна в България от БСП е безумна. Не ни е целта да се снимаме с някого. Имам снимка от камината на Белия дом. Надявам се това да престане, това е непродуктивно", каза Борисов за снимката, на която се вижда, че се ръкува с Тръмп.


"Няма да даваме повече пари за тези, които не ни уважават, не допускаме да ни се месят във вътрешните работи" - това на първо четене се сещам като акценти в речта на Тръмп, каза Борисов.


"Много мътни води започват да текат по мостовете. Тези, които ще купуват руски газ в Европа, ще имат проблем. Идва въпрос най-вече за цената - кой ще е най-евтиният газ. По темата за военностратегическо партньорство НАТО, връзки със САЩ, подготовка - няма разговор. Ние предлагаме европейски газов хъб "Балкан". Само това може да ни спаси - европейският газов хъб, конкуренцията да определи цената и така потребителите да могат да платят най-ниската цена. Глобалната война е за петрола и газа в момента - това, с което се надцакват големите, както и надпреварата с ядреното въоръжение", каза още той.


"Виждате полюсите, свързани с ОПЕК - как се обърна Тръмп относно цената за американците на газта. Президентът Тръмп за себе си и за САЩ е прав. Той каза: "Губихме милиони работни места, вие не ни уважавате - окей тогава намаляваме мизата", сиреч той си е прав за себе си. 70% от парите на НАТО са от Съединените щати", добави премиерът.


"Благодарих на Столтенберг че смениха методиката. Установихме, че сме давали повече пари за военни. Всичко, което е свързано с отбраната, се признават от общата сметка. Най-сетне да спрем това с транспортни самолети, искаме да купим бойни самолети, за да може правилно да защитим въздушното си пространство. Аз съм оптимист и се надявам до края на годината по всички тези теми да се уредят", каза Борисов.


"Социалистическото управление е най-лошото, каза Тръмп и съм съгласен с него", добави той.


"Кой не иска да се намали цената на хляба, на тока, на данъците, а ние имаме 10% плосък данък", заяви Борисов. "Нинова ако не ми произнесе името по 4-5 пъти на ден, няма да им мине денят", коментира още той.


"Все още няма решение за главен секретар на МВР, като се върнa, ще обсъдя вариантите с президента Радев, ако има желание", каза той.


"С президента Обама абсолютно случайно ни съвпаднаха вратовръзките", пошегува се накрая премиерът.


"Подготвяме с Валери Симеонов на 5 октомври, уточнихме детайли с президента Порошенко, знаете 160 години на българската гимназия "Георги Сава Раковски" в Одеска област. Ще отидем заедно в Киев, Гимназията я ремонтират подготвят, ще бъде добре за българските хора там", каза още Борисов.


 


Източник: "24 часа"


 




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Диня и жена не се избират. Това си е чист късмет!

към хороскоп хороскоп

везни

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в мнението ви

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в