Русия вече не залага на проекта „Бургас-Александруполис”, въпреки че все още има интерес от него.
Това заяви днес руският министър на енергетиката Сергей Шматко, цитиран от РИА Новости, предаде "Фокус". Шматко добави, че Русия е готова да излезе от проекта, а България е длъжна да плати компенсация.
В отговор на въпрос, доколко е възможен такъв вариант, Шматко каза: "Абсолютно не го изключвам".
Той положително отговори на въпроса, означава ли това, че Русия ще иска обезщетение: "Очевидно е, че ако се обяви официално, че проектът няма да се изпълнява, това е допустимо – такива механизми са предвидени както в проектното споразумение така и в междуправителствените".
Според запознати обаче България може да избегне плащането на глоба според условията на трансбалканското партньорство, ако се оттегли въз основа на отрицателна екологична оценка.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед