05.11.2008 11:33

Софиянски: "Започва обединението на десните"

Видян 2128 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

По всяка вероятност ще влезем в парламентарната група на ОДС и ще започнем разговори за предстояща предизборна коалиция. Това заяви пред Нова телевизия лидерът на ССД Стефан Софиянски, след като вчера той и колегите му депутати Румен Ангелов и Борислав Българинов напуснаха парламентарната група на Български народен съюз /БНС/.Мотивът им беше, че са отвратени от създаването на движение „Напред“, зад което стоят финансите на бизнесмена Христо Ковачки, известен в политическите среди с близките си отношения с ДПС. Истината е че, ние дърпахме повече към СДС и към ДСБ, а те към партия "Лидер". Затова в момента в който избраха "Лидер", за нас веднага се откри възможността на дясно обединение, заяви Стефан Софиянски. Той допълни, че ВМРО, което се присъедини към „Напред“ е било на власт само в правителството на СДС като коалиционен партньор. Вече можем да обединим усилията си за дясно обединение, каза още Софиянски. След напускането на ССД парламентарната група на БНС остава с 11 депутати при необходим минимум от 10. БГНЕС припомня, че за досегашната парламентарна коалиция БНС, разпускането на групата означава отнемане на стаята в Народното събрание, липса на парламентарно време от трибуната и още други неудобства при изявите в Народното събрание. Сега в БНС са трима земеделци на Стефан Личев, петима членове на ВМРО и независимият депутат Павел Чернев. През уикенда решение дали остават в БНС ще вземат и Анастасия Мозер и Венцислав Върбанов. Ако те напуснат групата, на практика БНС ще престане да съществува. Анастасия Мозер е в конфликт със Стефан Личев, който е в движение „Напред“ заради споровете им за името БЗНС.


 




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Във Фейсбук:


 

- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага


 

Коментар:


 

- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...

към хороскоп хороскоп

скорпион